bouda Danielka
Deutsch
Penzion Danielka, ubytování v Krkonoších, Velká Úpa, Portášky. Ubytování na sjezdovce
Jak to u nás chodí – o penzionu a restauraci
Bouda Danielka, ubytování v pokojích s vlastní koupelnouBouda Danielka, ubytování Velká Úpa, sjezdovka PortáškyPenzion Danielka ve Velké Úpě je ideální chalupou pro zimní i letní dovolenou pro rodiny s dětmi, nebo horské nadšence a sportovce.

V zimě máte přímo u nosu několik sjezdovek různé náročnosti, na své si přijdou i snowboardisté a běžkaři (Danielka nabízí ubytování přímo na sjezdovce Portášky). Sjezdovku Portášky obsluhuje 1,5 km dlouhá třísedačková lanovka. Přímo u chalupy probíhá sjezdovkou 900 m dlouhý vlek kotva. Na sousední sjezdovku Modřín (530 metrů) je možné sjet také přímo od chalupy. U spodní stanice lanovky a na Sagasserových boudách u horní stanice lanovky jsou k dispozici dětské vleky se školičkou lyžování pro nejmenší i dospělé začátečníky. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány.
Budete-li mít chuť zkusit něco nového, stačí skibusem popojet do blízké Pece pod Sněžkou (4km) nebo 20 minut vzdálených Jánských lázní.

V létě jsou vám k dispozici místní rozkvetlé louky (samozřejmě pouze ke kochání, nacházíte se KRNAPu;), trsy borůvkových keřů a v rámci pravidel i kvanta hub. Kromě procházek s baťůžkem a foťákem vám ovšem vřele doporučujeme vyzkoušet místní cyklostezky. Neobávejte se náročných terénů, systém cyklobusů nabízí trasy vhodné i pro rodiny s dětmi a méně náročné sportovce, ovšem vybere si i ten, kdo se na kole potřebuje doslova zničit.

Restaurace - Bouda Danielka a kyseloBouda Danielka a gulášek Bouda Danielka a svíčkováBouda Danielka a exkluzivní pečené koleno

Praktické
Penzion Danielka má útulné 2 až 4-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (celkem 12 pokojů). Celá chalupa je pokryta WIFI signálem, který je k dispozici zdarma. Nabízíme ubytování s polopenzí. (Prohlédněte si Ceník ubytování)

Z terasy penzionu je nádherný výhled na Černou horu a okolní hory. Pro zahřátí a na posilněnou je v přízemí penzionu otevřena stylová restaurace s vynikající tradiční kuchyní a barem, který nenechá trpět žízní žádného poutníka. K aktivnímu odpočinku jsou zde připraveny nejrůznější deskové hry, fotbálek a šipky. Můžete využít infrasaunu pro revitalizaci sil a relaxaci a klubovnu s dětským koutkem.

V létě je možný příjezd autem až k Danielce s omezeným počtem parkovacích míst (5 parkovacích míst u objektu).
V zimě není přímý příjezd k chalupě možný, což je velká výhoda. Auto necháte týden zapadávat sněhem na parkovišti pod sjezdovkou. Pro ubytované na týdenní pobyty zajišťujeme zdarma vývoz zavazadel (viz. mapka) v neděli od 14.30 hod. do 15.30 hod. Při ukončení týdenního pobytu (preferujeme týdenní pobyt od neděle do neděle) jsou hostům (cca v 10hodin) opět zdarma hromadně odvezena zavazadla dolů k silnici.
Vývoz zavazadel mimo neděli je možný po telefonické dohodě za poplatek 200 Kč/jedna jízda čtyřkolkou se sáněmi.
Hosté se k Danielce dostanou krásnou procházkou dlouhou 1 kilometr, kdy si cestou prohlédnou část sjezdovky, kterou budou v následujících dnech sjíždět nebo mohou k výjezdu na Danielku použít lanovou dráhu, či taxi skútry.
Taxi skútry nejdete u spodní stanice lanovky.
Z bezpečnostních důvodů vyvážíme pouze zavazadla.

Podrobné informace ohledně ubytování jsou v níže uvedeném Ubytovacím řádu.
Restaurace

V zimě se můžete těšit na domácí kuchyni, krkonošské speciality, pečená vepřová kolena a pikantní vepřová žebra, vynikající polévky, omáčky, ovocné knedlíky, koláče a sladké perníky.

Snídaně v rámci polopenze či ubytování se snídaní je organizována formou švédského stolu. Čerstvé pečivo na váš ranní stůl zajišťujeme denně. Večeře jsou rozmanité dle inspirace šéfa kuchyně a skládají se z polévky a hlavního chodu. Po dohodě připravíme i vegetariánské menu.

Ubytovací řád
(soubor PDF, 383 kB)


facebook.bouda Danielka Jsme na facebooku. Přidejte si nás do přátel :)

Velká Úpa, Portášky WEBKAMERA Velká Úpa

Hlavní stránka | Foto a video | Zima na Danielce | Ceník | Rezervace | Kontakt || Kalendář akcí

Copyright 2010 Freez s.r.o. - zmrzni svobodný :)